Licensed to San Jose Pool - D.A.S.H. - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/2/2012 09:00 PM
                   Loras College vs. Coe College - 11/2/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loras College  'A'                               NT    2:04.65         11  
     1) Czarobski, Steph D 22           2) Ehlbeck, Clare C 19            
     3) Gaulke, Gabby M 21              4) Beach, Renee S 19              
       32.01    34.53    30.66    27.45                                    
  2 Loras College  'B'                               NT    2:11.33          4  
     1) Rabedeaux, Kirsten E 20         2) LaLonde, Jessica J 18          
     3) Miller, Logan F 18              4) Weig, Weig A 19                
       35.57    37.57    29.17    29.02                                    
 -- Coe College-IA  'A'                              NT   X2:16.64        
     1) Meade, Lindsay M 19             2) Strohm, Kelly R 21             
     3) Queisner, Andi N 20             4) Drapes, Chloe S 20             
       34.55    36.81    32.45    32.83                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loras College  'A'                               NT    1:45.49         11  
     1) Rabedeaux, Will R 6             2) Benson, Zach T 6               
     3) Hart, Kendal R 7                4) Duncan, Grant A 19             
       27.98    28.54    26.16    22.81                                    
  2 Loras College  'B'                               NT    1:49.57          4  
     1) Cormier, Greg L 6               2) Seidel, Colin D 20             
     3) DeWane, Jason M 21              4) DeWane, Matt R 19              
       28.74    30.71    26.88    23.24                                    
  3 Coe College-IA  'A'                              NT    1:59.27          2  
     1) Buseman, Aaron J 19             2) Etzel, Gabe L 18               
     3) Babbitt, Aaron B 22             4) Thoma, Matthew M 18            
       33.96    31.29    30.90    23.12                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amo, Elise G        18 LORAS                     NT   11:52.11          9  
      30.65   33.90   34.90   36.68   35.24   35.97   35.80   35.66
      35.31   36.30   35.82   36.06   36.41   36.49   36.54   36.53
      37.24   36.20   36.29   34.12                                
  2 Roper, Evayn T      20 LORAS                     NT   11:57.18          4  
      31.71   34.73   35.56   35.45   35.87   36.25   36.24   36.53
      36.27   36.74   36.55   36.21   36.20   36.40   36.44   36.37
      36.64   36.42   36.09   34.51                                
  3 Meade, Lindsay M    19 Kohawks-IA                NT   12:10.13          3  
      32.18   35.10   36.27   36.57   37.03   37.35   37.06   36.54
      36.73   37.29   36.53   37.11   37.31   37.02   36.94   36.59
      37.35   37.37   36.78   35.01                                
  4 Tamez, Desiree R    19 LORAS                     NT   12:35.50          2  
      31.93   35.19   36.68   36.84   37.16   37.67   37.97   38.49
      38.55   37.72   38.15   38.68   39.01   38.58   38.57   39.42
      38.92   38.80   39.06   38.11                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bogen, Matt R       20 LORAS                     NT   10:37.29          9  
                                                              32.63
      32.90   32.59   32.85   32.51   32.86   32.35   32.65   32.72
      32.66   32.41   31.65   31.73   31.73   31.09   29.61        
  2 Kupfert, Bob A      21 LORAS                     NT   12:17.61          4  
      30.21   34.70   36.00   36.74   36.98   37.30                
      37.84   38.02   38.20   37.81   38.01   38.39                
      38.04   38.09   37.83   37.42   36.65   34.22                
  3 Lozada, Sam A       20 LORAS                     NT   12:48.59          3  
      32.46   36.15   37.28   38.24   38.94   38.02                
      39.16   39.35   39.24   39.13   39.77   39.52                
      39.07   39.54   39.99   39.93   39.16   35.40                
  4 Buseman, Aaron J    19 Kohawks-IA                NT   12:48.91          2  
      32.08   36.67   38.04   38.06   38.66   39.31                
      38.94   38.99   40.27   39.69   39.42   39.35                
      39.70   39.24   38.83   39.14   38.87   34.93                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Black, Heather H    18 LORAS                     NT    2:08.45          9  
      27.89   31.22   34.64   34.70                                
  2 Gaulke, Gabby M     21 LORAS                     NT    2:09.84          4  
      30.17   33.04   33.76   32.87                                
  3 Queisner, Andi N    20 Kohawks-IA                NT    2:13.03          3  
      30.11   32.67   34.70   35.55                                
  4 Miller, Logan F     18 LORAS                     NT    2:13.79          2  
      30.19   33.84   35.15   34.61                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Austin A      7 LORAS                     NT    1:57.59          9  
      25.76   29.18   31.02   31.63                                
  2 Graziano, Thomas J  19 LORAS                     NT    2:03.56          4  
      28.56   30.31   32.74   31.95                                
  3 DeWane, Jason M     21 LORAS                     NT    2:04.33          3  
      27.38   30.89   32.81   33.25                                
  4 Babbitt, Aaron B    22 Kohawks-IA                NT    2:15.48          2  
      30.35   33.58   35.45   36.10                                
  5 Conway, Colin J     21 Kohawks-IA                NT    2:22.41          1  
      31.99   36.27   37.13   37.02                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gerken, Jillyn R    21 LORAS                     NT      27.25          9  
  2 Beach, Renee S      19 LORAS                     NT      27.72          4  
  3 Beckley, Julia      18 Kohawks-IA                NT      32.40          3  
  4 Drapes, Chloe S     20 Kohawks-IA                NT      32.95          2  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duncan, Grant A     19 LORAS                     NT      23.46          9  
  2 Thoma, Matthew M    18 Kohawks-IA                NT      23.81          4  
  3 DeWane, Matt R      19 LORAS                     NT      23.97          3  
  4 Gonzalez, Antonio    6 LORAS                     NT      26.89          2  
  5 Cornejo, Nico L     20 Kohawks-IA                NT      28.49          1  
  6 Cohen, Seth D       20 Kohawks-IA                NT      30.38        
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mollahan, Lexie C   19 LORAS                     NT    2:23.32          9  
      31.16   37.14   41.04   33.98                                
  2 Czarobski, Steph D  22 LORAS                     NT    2:30.58          4  
      32.09   37.72   44.96   35.81                                
  3 Strohm, Kelly R     21 Kohawks-IA                NT    2:41.60          3  
      34.82   43.44   45.23   38.11                                
 -- Ehlbeck, Clare C    19 LORAS                     NT         DQ        
      32.34   40.71   42.69   37.92                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Benson, Zach T       6 LORAS                     NT    2:08.99          9  
      26.41   32.91   37.53   32.14                                
  2 Seidel, Colin D     20 LORAS                     NT    2:19.10          4  
      28.09   35.86   41.44   33.71                                
  3 Young, Tom J        21 LORAS                     NT    2:23.05          3  
      30.67   37.53   42.07   32.78                                
  4 Etzel, Gabe L       18 Kohawks-IA                NT    2:27.70          2  
      30.44   39.17   41.67   36.42                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Herman, Becca G     21 Kohawks-IA                NP     154.65          9  
  2 Curley, Beth A      21 Kohawks-IA                NP     129.80          4  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Maevski, John P      7 LORAS                     NP     157.20          9  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Logan F     18 LORAS                     NT    1:06.16          9  
      31.41   34.75                                                
  2 Gaulke, Gabby M     21 LORAS                     NT    1:08.01          4  
      33.00   35.01                                                
  3 Meade, Lindsay M    19 Kohawks-IA                NT    1:10.80          3  
      32.76   38.04                                                
  4 Weig, Weig A        19 LORAS                     NT    1:12.06          2  
      32.53   39.53                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hart, Kendal R       7 LORAS                     NT      58.97          9  
      27.28   31.69                                                
  2 Cormier, Greg L      6 LORAS                     NT    1:02.16          4  
      28.78   33.38                                                
  3 Kupfert, Bob A      21 LORAS                     NT    1:05.65          3  
      29.13   36.52                                                
  4 Conway, Colin J     21 Kohawks-IA                NT    1:20.49          2  
      37.43   43.06                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mollahan, Lexie C   19 LORAS                     NT      58.26          9  
      28.08   30.18                                                
  2 Gerken, Jillyn R    21 LORAS                     NT      59.41          4  
      28.15   31.26                                                
  3 Queisner, Andi N    20 Kohawks-IA                NT    1:00.00          3  
      28.28   31.72                                                
  4 LaLonde, Jessica J  18 LORAS                     NT    1:02.88          2  
      30.02   32.86                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Austin A      7 LORAS                     NT      51.96          9  
      24.96   27.00                                                
  2 Thoma, Matthew M    18 Kohawks-IA                NT      52.87          4  
      24.98   27.89                                                
  3 Graziano, Thomas J  19 LORAS                     NT      54.18          3  
      25.75   28.43                                                
  4 Gonzalez, Antonio    6 LORAS                     NT    1:02.35          2  
      30.11   32.24                                                
  5 Cornejo, Nico L     20 Kohawks-IA                NT    1:06.46          1  
      30.73   35.73                                                
  6 Cohen, Seth D       20 Kohawks-IA                NT    1:09.08        
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meade, Lindsay M    19 Kohawks-IA                NT    1:14.05          9  
      36.35   37.70                                                
  2 Drapes, Chloe S     20 Kohawks-IA                NT    1:30.21          4  
      43.40   46.81                                                
 -- Black, Heather H    18 LORAS                     NT   X1:09.85        
      33.71   36.14                                                
 -- Czarobski, Steph D  22 LORAS                     NT   X1:10.27        
      33.73   36.54                                                
 -- Rabedeaux, Kirsten  20 LORAS                     NT   X1:16.43        
      36.43   40.00                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buseman, Aaron J    19 Kohawks-IA                NT    1:13.16          9  
      35.66   37.50                                                
 -- Rabedeaux, Will R    6 LORAS                     NT   X1:01.33        
      29.28   32.05                                                
 -- DeWane, Jason M     21 LORAS                     NT   X1:02.98        
      30.23   32.75                                                
 -- Cormier, Greg L      6 LORAS                     NT   X1:04.92        
      31.39   33.53                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Strohm, Kelly R     21 Kohawks-IA                NT    6:17.32          9  
      33.45   37.12   38.33   38.77   38.71   38.52   38.88   38.41
      38.25   36.88                                                
 -- Amo, Elise G        18 LORAS                     NT   X5:40.64        
      29.81   33.46   34.44   34.79   34.99   35.06   35.25   35.10
      34.24   33.50                                                
 -- Roper, Evayn T      20 LORAS                     NT   X5:54.24        
      31.62   34.86   36.07   36.15   35.89   35.88   36.58   36.14
      36.17   34.88                                                
 -- Tamez, Desiree R    19 LORAS                     NT   X6:05.49        
      32.24   36.20   36.56   37.00   36.77   37.26   37.92   37.60
      37.78   36.16                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Babbitt, Aaron B    22 Kohawks-IA                NT    6:01.26          9  
      31.44   34.56   36.27   36.72   36.97   37.34   37.02   37.56
      36.72   36.66                                                
 -- Bogen, Matt R       20 LORAS                     NT   X5:10.23        
      27.09   30.63   31.79   32.16   32.33   32.18   31.61   31.45
      31.05   29.94                                                
 -- Young, Tom J        21 LORAS                     NT   X5:43.81        
      30.74   34.01   35.81   35.39   35.76   35.77   35.17   33.92
      33.96   33.28                                                
 -- Lozada, Sam A       20 LORAS                     NT   X6:10.66        
      32.43   36.32   36.90   37.69   37.97   38.08   38.01   38.77
      38.19   36.30                                                
 
Event 21  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Herman, Becca G     21 Kohawks-IA                NP     185.05          9  
  2 Curley, Beth A      21 Kohawks-IA                NP       1.92          4  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Maevski, John P      7 LORAS                     NP    X245.20        
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Queisner, Andi N    20 Kohawks-IA                NT    1:17.91          9  
      36.63   41.28                                                
 -- Mollahan, Lexie C   19 LORAS                     NT   X1:13.67        
      34.96   38.71                                                
 -- Ehlbeck, Clare C    19 LORAS                     NT   X1:16.09        
      35.16   40.93                                                
 -- Rabedeaux, Kirsten  20 LORAS                     NT   X1:30.59        
      42.76   47.83                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Etzel, Gabe L       18 Kohawks-IA                NT    1:09.38          9  
      32.85   36.53                                                
  2 Conway, Colin J     21 Kohawks-IA                NT    1:24.43          4  
      38.94   45.49                                                
  3 Cohen, Seth D       20 Kohawks-IA                NT    1:25.55          3  
      38.84   46.71                                                
 -- Benson, Zach T       6 LORAS                     NT   X1:05.49        
      30.77   34.72                                                
 -- DeWane, Matt R      19 LORAS                     NT   X1:09.72        
      32.43   37.29                                                
 -- Seidel, Colin D     20 LORAS                     NT   X1:09.90        
      32.80   37.10                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Loras College  'A'                               NT   X1:48.99        
     1) Black, Heather H 18             2) Beach, Renee S 19              
     3) Amo, Elise G 18                 4) Gerken, Jillyn R 21            
       27.13    28.10    27.04    26.72                                    
 -- Loras College  'B'                               NT   X1:55.78        
     1) Weig, Weig A 19                 2) LaLonde, Jessica J 18          
     3) Tamez, Desiree R 19             4) Roper, Evayn T 20              
       29.22    28.33    29.07    29.16                                    
 -- Coe College-IA  'A'                              NT   X1:59.19        
     1) Meade, Lindsay M 19             2) Strohm, Kelly R 21             
     3) Drapes, Chloe S 20              4) Queisner, Andi N 20            
       28.85    29.36    33.26    27.72                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Loras College  'A'                               NT   X1:35.64        
     1) Lewis, Austin A 7               2) Graziano, Thomas J 19          
     3) Duncan, Grant A 19              4) Bogen, Matt R 20               
       23.93    23.85    23.48    24.38                                    
 -- Loras College  'B'                               NT   X1:41.42        
     1) Hart, Kendal R 7                2) Kupfert, Bob A 21              
     3) Rabedeaux, Will R 6             4) Young, Tom J 21                
       24.45    25.46    24.87    26.64                                    
 -- Coe College-IA  'A'                              NT   X1:48.65        
     1) Thoma, Matthew M 18             2) Buseman, Aaron J 19            
     3) Babbitt, Aaron B 22             4) Cohen, Seth D 20               
       23.91    26.53    28.21    30.00                                    
 -- Loras College  'C'                               NT        XDQ        
     1) Cormier, Greg L 6               2) Benson, Zach T 6               
     3) Gonzalez, Antonio R 6           4) Lozada, Sam A 20               
       25.37    24.42    27.56    26.93